Waporyzacja medycznej marihuany – jak inhalacja przedstawia się w przeprowadzanych badaniach?

Waporyzacja - co to takiego?

Waporyzacja czyli inhalacja Marihuaną za pomocą odpowiednich urządzeń jest coraz popularniejsza. Na rynku pojawia się więcej urządzeń, czyli waporyzatorów, tak by każdy znalazł coś dla siebie. Temat na topie, lecz ciągle kontrowersyjny. Jak te obawy przekładają się na badania i czy faktycznie jest się czym przejmować?

Legalne czy nielegalne?

Zacznijmy od tego, że nasiona Marihuany nie posiadają substancji THC (zakazana) i Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomani są legalne w Polsce, tak samo jak ich sprzedaż. Hodowla czyli doprowadzanie do kiełkowania nasion oraz palenie jest niezgodne z prawem w Polsce. Posiadanie ziaren w celach kolekcjonerskich jest zupełnie dozwolone i osoba posiadająca je nie ponosi konsekwencji karnych.

Na czym polega waporyzacja i jakie jest jej działanie w świetle naukowym?

Podczas waporyzacji Marihuana jest podgrzewana do określonej temperatury, przez co użytkownik nie wdycha szkodliwego dymu jak w przypadku palenia Marihuany czy tytoniu, a parę, która jest beztoksyczna i zawiera korzystne substancje. Badania naukowe pokazują, że inhalacja jest zdecydowanie mniej szkodliwa niż palenie i nie występują po niej nieprzyjemne symptomy jak kaszel czy duszenie w klatce piersiowej. Wręcz potwierdzono poprawę kondycji dróg oddechowych - nawet u osób zmagających się z problemami laryngologicznymi.

Legalne korzyści

Nasiona marihuany są towarem legalnym w Polsce jeśli jest ona sprzedawana i zakupywana w celach kolekcjonerskich. Ziarna można zakupić w sklepach stacjonarnych i internetowych na sztuki, jako przedmiot kolekcjonerski. Waporyzacja wpływa korzystnie na zdrowie użytkowników i jest całkowicie legalna.